Rodzina 500+

 

Opis Programu         


Program Rodzina 500+ to systemowe wsparcie polskich rodzin. Zgodnie z programem, z pomocy państwa w wychowaniu dzieci skorzystają rodzice oraz opiekunowie dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia. Rodzina z dwojgiem niepełnoletnich dzieci będzie mogła otrzymać 500 zł na drugie dziecko niezależnie od dochodu. W przypadku rodzin z przeciętnym miesięcznym dochodem poniżej 800 zł netto na osobę rodzina otrzyma wsparcie także na pierwsze dziecko w wieku do ukończenia 18 r. życia (pierwsze dziecko to najstarsze lub jedyne dziecko w rodzinie w wieku do ukończenia 18 r. życia).

Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe jest wyższe i wynosi 1200 zł netto. 

Wniosek Rodzina 500+ będzie można wypełnić i wysłać online w serwisie R-Online. Aby otrzymać  świadczenie wychowawcze za okres od kwietnia do czerwca 2016 r., Wniosek Rodzina 500+ musi zostać wypełniony i wysłany przez serwis R-Online do 1 lipca 2016 r. do godz. 23:59. W przypadku wypełnienia i złożenia wniosku po 1 lipca 2016 r., świadczenie wychowawcze zostanie przyznane od miesiąca złożenia wniosku bez wyrównania za poprzednie miesiące. Wniosek Rodzina 500+ należy składać co roku - wnioski na kolejny okres na który przyznawane będzie prawo do świadczenia wychowawczego, tj. na okres który rozpocznie się 1 października 2017 r., będą przyjmowane od 1 sierpnia 2017 r.

Rola Banku


Raiffeisen Polbank umożliwia Ci złożenie Wniosku Rodzina 500+ online w serwisie R-Online w sekcji"Wnioski i umowy". Złożenie wniosku w oddziale lub za pośrednictwem konsultanta infolinii nie jest możliwe.

UWAGA!

Wniosek Rodzina 500+ mogą złożyć wszyscy użytkownicy serwisu R-online z wyjątkiem Klientów, którzy otworzyli rachunki w Raiffeisen Polbank za pomocą przelewu aktywacyjnego z Innego Banku. Zgodnie z wymogiem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, możliwość złożenia wniosku będzie dostępna tylko dla osób, których tożsamość została zweryfikowana przez Bank podczas wizyty w placówce. Jeżeli Państwa rachunek został założony zdalnie poprzez przelew aktywacyjny z innego Banku konieczna będzie wizyta w oddziale i potwierdzenie tożsamości (w tym celu wystarczy udać się do placówki i okazać pracownikowi dowód osobisty lub paszport) Lista placówek Raiffeisen Polbank

Wysłany Wniosek Rodzina 500+ możesz pobrać tylko raz, od razu po jego wysłaniu, w ramach tej samej sesji logowania. Jednak potwierdzenie wysłania wniosku jest dostępne do pobrania w sekcji"Wnioski i umowy" przez okres 10 lat od momentu wysłania wniosku. 

Bank nie dokonuje weryfikacji formalnej i merytorycznej danych podanych we wniosku oraz załączników i nie posiada informacji dotyczących dalszej obsługi wniosku obsługiwanego przez wybrany Organ prowadzący w gminie, po tym jak wniosek zostanie przekazany do tego Organu. Wniosek oraz załączniki są usuwane z serwerów Banku bezpowrotnie po wysłaniu do systemu informatycznego Emp@tia.


Proces otrzymania świadczenia

 • Raiffeisen Polbank: Składasz wniosek wypełniającWniosek Rodzina 500+ online w serwisie R-Online.
 • Emp@tia, Centralny System Informatyczny Zabezpieczenia Społecznego: Złożony wniosek zostanie zarejestrowany w centralnym systemie informatycznym zabezpieczenia społecznego Emp@tia.
  Na adres e-mail podany we wniosku otrzymasz potwierdzenie (UPO/UPP)
 • Organ prowadzący w gminie, np. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej: Wniosek trafi do Ośrodka Pomocy Społecznej (OPS) lub urzędu, który wskazałeś we wniosku. 
  Wypłata świadczenia może nastąpić na rachunek wskazany we wniosku (w przypadku decyzji o przyznaniu świadczenia wychowawczego).

 

 


* Materiały są oparte na informacjach zawartych na stronach Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznejobywatel.gov.pl rodzina500plus.gov.pl

 

KARTA Płatnicza

Karta Visa Karta master kartaUNI

 • Karta na okaziciela – możesz z niej korzystać z kim chcesz
 • Nie wymaga posiadania konta w Banku
 • Nie musisz nosić przy sobie gotówki
 • Wyjeżdżasz na wakacje - wydasz tyle ile masz na koncie
 • Twoje dziecko ma co najmniej 13 lat i jedzie na wakacje - doładuj kartę i wręcz ją zamiast kieszonkowego
 • Nie wydasz więcej niż masz na rachunku technicznym karty
 • Elektroniczny portfel, który możesz zasilać dowolną ilość razy, z uwzględnieniem limitu do 10.000 zł
 • Limit pojedynczej transakcji bezgotówkowej to 4 000 PLN
 • Możesz korzystać z rabatów w ponad 300 sklepach
 • Wygodne płatności w sklepach tradycyjnych, Internecie oraz wypłaty z bankomatów
 • Jesteś anonimowy dla Banku – Twoje transakcje nie pozostawiają śladów
 • Jesteś anonimowy dla komornika – Twoich danych nie ma w systemach bankowych
 • Podawaj nr konta karty dla wpłacających i ciesz się bezpieczeństwem i prywatnością...

Już teraz zamów swoją kartę >>>>TUTAJ<<<< dokonując przelewu kwoty 49.00 zł na nasz rachunek:

70 1090 0075 4172 2310 7142 1296  – podając w tytule tylko adres do wysłania karty.

 

Kartę otrzymasz w dyskretnej kopercie, na adres który wskażesz w tytule wpłaty w 48 godzin.

 

PRODUKTY FINANSOWE

 

krok po kroku kredyty

kredyt gotowkowy kredyt dla firm kredyt premium
kredyt samochodowy pozyczka gotowkowa chwiloka dla krk