ZUS do lekarza bez kolejki, a pacjenci czekają

Brak specjalistów, zapisy z półrocznym wyprzedzeniem, kolejki. To zaledwie garstka problemów, z którymi muszą zmagać się pacjenci. No chyba, że są urzędnikami ZUS, który swoim pracownikom wykupił opiekę medyczną za niemal 100 tys. zł

Czytaj więcej...

Była minister dostała fuchę w ZUS! Zobacz, ile zarabia?

Gdy Jolanta Fedak (53 l.) straciła stanowisko w rządzie i nie dostała się do Sejmu, koledzy ludowcy załatwili jej fuchę - została szefową rady nadzorczej Słubickiej Strefy Ekonomicznej oraz doradczynią wicepremiera Waldemara Pawlaka w jego gabinecie politycznym. Gdy Pawlak odszedł z rządu, pracę straciła też Fedak. Ale nie na długo. Bo właśnie zaczepiła się w ZUS! Opłaciło się, bo może zarabiać nawet 10 tys. zł miesięcznie!

Czytaj więcej...

Brakuje na emerytury! Nie brakuje na nagrody w ZUS

Jest źle albo jeszcze gorzej. Nie ma jeszcze połowy roku, a ZUS-owi już zaczyna brakować pieniędzy na wypłatę emerytur dla seniorów. Dostał już 5 mld złotych pożyczki z budżetu państwa. A teraz chce sięgnąć po nasze oszczędności, które miały być przeznaczone na wypłaty dla przyszłych emerytów.

Czytaj więcej...

Przejęcie przez władze 2 bln zł z naszych kont w ZUS-ie

Donald Tusk zaproponował, aby osoby starsze, które utracą pracę, a zgromadziły kapitał
na minimalną emeryturę, mogły skorzystać z „częściowej emerytury” zanim osiągną wiek
67 lat. Bezrobotny biorący takie świadczenia nie mógłby jednak podejmować pracy, a
przyznane świadczenie byłoby w wysokości minimalnej emerytury, niezależnie od tego w
jakiej skali kapitał już zgromadził.

Czytaj więcej...

Będzie kolejny gmach (pałac) ZUS-u w Łodzi

Będzie jeszcze jedna siedziba ZUS-u w Łodzi. Urzędnicy nie mogą pomieścić się przy Zamenhofa, ponadto twierdzą, że zbyt dużo kosztuje ich wynajmowanie pomieszczeń w trzech miejscach w Łodzi. Dlatego powstanie kolejny gmach, przy ul. Lipiec Reymontowskich 11 obok dworca Łódź-Żabieniec. Nowa siedziba będzie miała prawie 8 tys. m kw. ZUS planuje się tam wprowadzić w pierwszej połowie 2015 r. 

Czytaj więcej...

Czym będą jeździć w ZUS-ie? Audi A6 i Jaguarem XF!

Mocne silniki, podgrzewane fotele i klimatyzacja - to elementy wyposażenia luksusowych limuzyn, którymi będą jeździli urzędnicy ZUS.

Czytaj więcej...