Pożyczki prywatne w praktyce

Pożyczki prywatne to stosunkowo młody produkt na polskiej scenie kredytów i pożyczek, który - gdy debiutował - miał przynieśc rewolucję. Po kilku latach od pojawienia się pierwszych pożyczek prywatnych, rewolucji jednak nie widać. Być może dlatego, że wzięcie pożyczki prywanej w praktyce wcale nie jest takie proste.

Czytaj więcej...

Refinansowanie czas zacząć

Ponad 80 tys. osób wzięło kredyty mieszkaniowy dwa lata temu, gdy marże były rekordowo wysokie. Najwyższy czas, by je renegocjować lub przenieść do konkurencyjnego banku. Przy średnim kredycie na 206 tys. zł pozwoli to zaoszczędzić od tysiąca do ponad dwóch tysięcy złotych rocznie.

Osoba, która zaciągnęła kredyt w marcu 2009 roku w złotych dostała wówczas marżę w wysokości 3 pkt. proc., dziś jest to przeważnie o połowę mniej, a są też oferty na 1,2 p.p. Kredytujący się we franku mieli marże sięgające 5 p.p, obecnie są w stanie uzyskać ok. 3 p.p. i mniej. Podobnie jest w przypadku euro – marże z około 4 p.p. spadły do 2,0-2,5 p.p. Różnice są więc ogromne.

Czytaj więcej...

Kredyt gotówkowy...

Kredyt gotówkowy to pożyczka pieniężna udzielana przez bank lub inne podmioty gospodarcze Kredyt gotówkowy to pożyczka pieniężna udzielana przez bank lub inne podmioty gospodarcze. Kredyt gotówkowy to zwykły kredyt konsumpcyjny, możemy go przeznaczyć na dowolnie wybrany cel, może to być dla przykładu zakup jakiegoś sprzętu RTV, AGD, możemy taki kredyt przeznaczyć na sfinansowanie wczasów, bądź zrobienie podstawowych zakupów. Bank nie ingeruje w to na co te środki zostaną przeznaczone w przeciwieństwie do kredytów hipotecznych, w których to bank udziela kredytu na ściśle określony cel - budowę domu, remont, zakup mieszkania, oraz w pełni kontroluje wydatkowanie tych środków. Kredytobiorca zobowiązuje się do zwrotu zaciągniętego kredytu, w określonym terminie, oraz do spłaty tego kredytu wraz z odsetkami.

Czytaj więcej...

Kiedy bank może wypowiedzieć kredyt?

Kiedy bank może wypowiedzieć kredyt? Jest to zazwyczaj ostateczne rozwiązanie i stosowane wyłącznie w sytuacjach, gdy inne metody rozwiązania problemu nie dają pożądanych rezultatów. Banki mogą skorzystać z takiego rozwiązania wyłącznie wtedy, gdy klient (kredytobiorca) nie wywiązuje się z umowy podpisanej z bankiem.

Czytaj więcej...

Odwrócony kredyt hipoteczny - założenia

Odwrócony kredyt hipoteczny to oferta skierowana do ludzi starszych. Póki co jest on w fazie projektu, ale już wiadomo, że może się okazać trafionym pomysłem.

Projekt przedstawiony przez Ministerstwo Finansów opisuje to, co w innych krajach jest stosowane na szeroka skalę od wielu lat. Oferta skierowana jest do osób starszych, mających powyżej sześćdziesięciu lat. Dodatkowo osoby te muszą być w posiadaniu prawa własności , prawa wieczystego użytkowania lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu lub nieruchomości.

Czytaj więcej...

Jak wypowiedzieć umowę i limit karty kredytowej?

Wiele osób potrzebuję pomocy odnośnie informacji, jak wypowiedzieć umowę o kartę , jak zamknąć kartę, czy zamykać samą kartę czy wraz z limitem, jak napisać wniosek o wypowiedzenie karty kredytowej. Poniższy artykuł z MyBankier.com , pokazuje jak tego dokonać.

Czytaj więcej...

Lokaty bankowe

Lokaty bankowe to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów na oszczędzanie. Jest to zawsze pewna inwestycja gwarantująca określone zyski.
Minusem lokaty jest to, że gdy zostanie ona przerwana to traci się wszystkie odsetki.

Minusem lokaty jest to, że gdy zostanie ona przerwana to traci się wszystkie odsetki. Czasami w życiu zdarzają się sytuacje np. wypadki gdy potrzebujemy szybko pieniądze, wtedy likwidujemy lokatę tracąc pieniądze z zarobionych procentów. Idealnym rozwiązaniem byłoby połączenie zwykłego konta razem z lokatą. Tak by procent był wysoki a dokonując operacji na tym koncie nie traciło się odsetek. Tego typu zmiany wprowadziło już wiele banków.

Czytaj więcej...

Upadłość nie oznacza czystej karty

W Polsce przybywa osób zadłużonych. Jedni stali się niewypłacalni w wyniku nieprzewidzianych, niezależnych od nich zdarzeń, inni lekkomyślnie zaciągali zobowiązania finansowe, nie licząc się z konsekwencjami.

Czytaj więcej...

Budżet domowy na medal

Jak ważne jest planowanie chyba nie muszę nikomu tłumaczyć. Bez planowania nie wiemy ile pieniędzy możemy wydać, a ile zaoszczędzić. Oszczędzać musimy, bo żyjemy w czasach w których ceny wszystkiego idą w górę, nikt nie dba o nasze emerytury, rząd ma nas daleko w "tyłku".

Budżet domowy to nasze przychody tj. comiesięczna wypłata za wykonaną pracę, rosnący rachunek oszczędnościowy, prace dodatkowe, czy podarunki od rodziny, przyjaciół. Do budżetu wliczają się także wydatki stałe tj. rachunki stałe, za prąd, wodę, światło, czynsz, wydatki na rozrywkę, wydatki zmienne tj. telefon, szkoła, ubrania, pożywienie oraz inne wydatki tj. wycieczka, opał na zimę, nieplanowana naprawa pralki.

Żeby zaplanować budżet doskonały należy zrobić zestawienie wszystkich wydatków i odjąć je od przychodów. Następnie ustalamy ile pieniędzy przeznaczamy w danym miesiącu na wszystkie wydatki. Pozostałe pieniądze najlepiej przeznaczyć na inwestycję, najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie, więc zapiszmy się na długo oczekiwane szkolenie, kurs. Taka inwestycja zwróci się nam z nadwyżką.

Poniżej pokażę Ci jak powinien wyglądać doskonały budżet domowy:

1. 55% wydatki na życie: czyli jedzenie, rachunki, ubrania, paliwo10% edukacja: kursy, szkolenia, to niezbędna inwestycja, która zawsze nam się zwróci

2. 10% rozrywka: kino, restauracja, gokardy, czyli wszystko to co sprawia Ci przyjemność

3. 10% oszczędności: pieniądze, które odłożysz, zainwestujesz , najlepiej oszczędności inwestować po to żeby pracowały dla nas

4. 10% emerytura: odkładaj pieniądze na emeryturę, bo ta z Zus-u będzie prawdopodobnie tak niska, że będzie ciężko za nią przeżyć,

5. 5% działalność charytatywna: wydaj 5% swojego budżetu na pomoc innym, dzięki temu będziesz czuł się lepiej, a życie Ci się odwdzięczy.

Ustalając budżet według tego planu nie powinieneś mieć problemów z brakiem pieniędzy, bowiem każda wydana złotówka zostanie wcześniej zaplanowana, a pieniądze, które zainwestujesz czy odłożysz będą pracowały na Twoją spokojną przyszłość.

---

 Autorem artykułu jest henrykprzedstawiciel

Więcej o budżecie domowym i oszczędzaniu znajdziesz na oficjalnej stronie darmowego kursu oszczędzani

 

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl