Poznaj swój BIG i BIK

Każdemu z nas może przytrafić się opóźnienie w spłacie zobowiązania finansowego. Jeżeli będziemy zwlekać z zapłatą, trafimy na listę dłużników. Co w przyszłości może się niekorzystnie odbić na naszej zdolności kredytowej.

Czytaj więcej...

2 miliony Polaków spłaca cudze długi

Jak wynika z raportu za ostatni rok, 2,3 miliony ludzi w Polsce spłaca długi za kogoś. Nie jest to sprawka internetowych oszustów, tylko smutna prawda o ludziach, którzy poręczyli pożyczkę.

Czytaj więcej...

Szybka pożyczka, czyli jak najszybciej pożyczyć pieniądze

Zainteresowanie szybkimi pożyczkami rośnie z roku na rok. Coraz częściej klientom zależy nie tylko na dobrych warunkach pożyczki ale także na łatwości i szybkości jej uzyskania.

Czytaj więcej...

Spirala zadłużenia. Niełatwo z niej wyjść.

Spirala zadłużenia nie jest wyłącznie suchą definicją związaną z branżą pożyczek. To problem dotykający wielu pożyczkobiorców. Jak z niej wyjść? Odpowiedź w tym artykule.

Czytaj więcej...

Pożyczka pozabankowa. Jak wyjść z długów?

Pożyczki pozabankowe kuszą ofertami. Dowiedz się na co musisz zwracać szczególną uwagę przy zaciąganiu takich zobowiązań oraz co zrobić w sytuacji, gdy popadłeś w długi.

Czytaj więcej...

Co przyciąga Polaków do chwilówek?

Pomimo niechęci Polaków do pożyczek pozabankowych firmy te notują coraz lepsze wyniki finansowe. Jak wynika z ostatnich badań, statystycznie co dziesiąty Polak deklaruje chęć zadłużania się w parabanku.

Czytaj więcej...

Chwilówki pod nadzorem

Ministerstwo finansów chce odgórnie ustalić limit prowizji kredytów pozabankowych. Może to wpłynąć na ograniczenie ofert firm pożyczkowych, paradoksalnie stwarzając zagrożenie łatwiejszego wciągnięcia klientów w spiralę długów.

Czytaj więcej...

Kredyty refinansowane wraz z konsolidacją pozostałych zobowiązań

Wielu z nas posiada różnego rodzaju zobowiązania w wielu bankach, które udzielając kredytu klientowi niejednokrotnie przywiązują go do siebie. Są to kredyty gotówkowe, hipoteczne, kredyty samochodowe, limit w koncie osobistym oraz inne pożyczki konsumpcyjne.

Czytaj więcej...

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń

Trzeba bronić się przed zbyt wysokimi kosztami posiadanych kredytów. Wraz z nadchodzącymi cieplejszymi dniami warto odświeżyć i zmodernizować własny portfel kredytowy, by i w nim słońce zagościło.

Czytaj więcej...

Pożyczka na dowód. Szansa, czy mrzonka?

W ostatnich latach furorę na rynku pożyczek gotówkowych robią produkty finansowe określane jako pożyczki na dowód osobisty. Według reklam, aby ubiegać się o pożyczkę nie są wymagane żadne inne dokumenty. Oczywiście nie jest to powiedziane wprost, ale można wysnuć takie wnioski. Skojarzenia są oczywiste.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Pożyczki prywatne w praktyce