Będzie kolejny gmach (pałac) ZUS-u w Łodzi

Będzie jeszcze jedna siedziba ZUS-u w Łodzi. Urzędnicy nie mogą pomieścić się przy Zamenhofa, ponadto twierdzą, że zbyt dużo kosztuje ich wynajmowanie pomieszczeń w trzech miejscach w Łodzi. Dlatego powstanie kolejny gmach, przy ul. Lipiec Reymontowskich 11 obok dworca Łódź-Żabieniec. Nowa siedziba będzie miała prawie 8 tys. m kw. ZUS planuje się tam wprowadzić w pierwszej połowie 2015 r. 

Będzie jeszcze jedna siedziba ZUS-u w Łodzi. Urzędnicy nie mogą pomieścić się przy Zamenhofa, ponadto twierdzą, że zbyt dużo kosztuje ich wynajmowanie pomieszczeń w trzech miejscach w Łodzi. Dlatego powstanie kolejny gmach, przy ul. Lipiec Reymontowskich 11 obok dworca Łódź - Żabiniec.

 Nowa siedziba będzie miała prawie 8 tys. m kw. ZUS planuje się tam wprowadzić w pierwszej połowie 2015 r.

Czemu w kryzysowych czasach instytucja decyduje się na taką inwestycję? ZUS 

tłumaczy, że nowy gmach ma na celu rozładowanie tłumów. W budynku przy ul. Zamenhofa 2 mieszczą się teraz I Oddział ZUS w Łodzi i II Inspektorat - Bałuty. Rocznie przez Sale Obsługi Klientów przewija się ponad 500 tys. ludzi, często ok. 2 tys. osób dziennie.

– W obecnych warunkach lokalowych w SOK-ach nie jesteśmy w stanie rozmieścić dodatkowych stanowisk, a tym samym nie mamy możliwości skrócenia czasu oczekiwania na obsługę. Ten zaś niestety należy do najdłuższych w kraju. Budowa obiektu pomoże przekierunkować część klientów do inspektoratu na Bałutach, rozładowując przy okazji ruch przy Zamenhofa i na parkingu 

przed urzędem – mówi Monika Kiełczyńska, rzecznik ZUS w Łodzi.

W nowym budynku oprócz II inspektoratu i sali obsługi klienta, swoje siedziby znajdą także wydział orzecznictwa lekarskiego, lekarze orzecznicy, komisje lekarskie i archiwum. – Obecnie wynajmujemy pomieszczenia przy ul. Brzezińskiej, al. Kościuszki i ul. Łęczyckiej, a roczny koszt najmu wynosi ponad 2 mln zł – dodaje Kiełczyńska.
Ile pieniędzy pochłonie budowa nowej siedziby? Na razie nie wiadomo. Obecnie kończy się etap przygotowania dokumentacji projektowej, który stanowić będzie podstawę określenia całkowitych kosztów inwestycji. Wygodniej może będzie, tylko czy zrekompensuje to emerytom ich często głodowe pobory?

 

Żródło: Fakt.pl