Lokaty bankowe

Lokaty bankowe to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów na oszczędzanie. Jest to zawsze pewna inwestycja gwarantująca określone zyski.
Minusem lokaty jest to, że gdy zostanie ona przerwana to traci się wszystkie odsetki.

Minusem lokaty jest to, że gdy zostanie ona przerwana to traci się wszystkie odsetki. Czasami w życiu zdarzają się sytuacje np. wypadki gdy potrzebujemy szybko pieniądze, wtedy likwidujemy lokatę tracąc pieniądze z zarobionych procentów. Idealnym rozwiązaniem byłoby połączenie zwykłego konta razem z lokatą. Tak by procent był wysoki a dokonując operacji na tym koncie nie traciło się odsetek. Tego typu zmiany wprowadziło już wiele banków.

Jeżeli posiadasz konto internetowe to możesz założyć taki rachunek w banku, w którym posiadasz konto. Koszt prowadzenia rachunku oszczędnościowego jest przeważnie bezpłatny i można go obsługiwać nie wychodząc z domu. Żeby jeszcze zwiększyć nasze zyski warto poszukać informacji, o rachunkach, które naliczają odsetki codziennie i dzięki temu unikają płacenia „podatku Belki”. Rachunki oszczędnościowe dzięki swojej wysokiej funkcjonalności zdobyły ogromną popularność i teraz każdy bank oferuje takie usługi.

Na rynku obecnie jest bardzo duży wybór różnych kont wielu banków. Wiele z nich oferuje prowadzenie rachunku za darmo oraz wykonywanie przelewów również za darmo. Założenie takiego konta jest banalnie proste, wystarczy na stronę banku podać swoje dane a po kilku dniach przyjdzie do nas kurier z umową do podpisania oraz z kartą bankomatową. Po podpisaniu umowy kurier ją zabiera i dostarcza do banku, gdzie konto zostaje aktywowane. Takie konto można później obsługiwać przez Internet a nawet przez telefon.

 

Autorem artykułu jest Michał Nosek

--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl